Półkolonia w Tuligłowach 

W dniach 23 lipca – 3 sierpnia 2012 r. na półkolonii wypoczywały dzieci z Tuligłów i Czelatyc. Program obfitował w liczne atrakcje i z całą pewnością nie było czasu na nudę. Zabawom i wyjazdom sprzyjała piękna pogoda oraz radosna atmosfera. Organizatorami półkolonii były Krajowa Rada Izb Rolniczych oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.


Grupami opiekowały się panie: Iwona Buksa, Katarzyna Nowotarska, Agnieszka Płocica, Mirosława Pająk i Małgorzata Stec. Zapewniona był a również opieka medyczna, która sprawowała pani Dorota Bała. Tym razem pomagały również wolontariuszki, tj. Gabriela Marmurowicz i Marzena Bobel.

Zorganizowane zostały trzy wycieczki. W Bochni dzieci zwiedziły kopalnię soli i Park Archeologiczny, a w Nowym Wiśniczu zamek Kmitów i Lubomirskich oraz Muzeum Pamiątek po Janie Matejce, tzw. Koryznówka. Celem drugiej wycieczki był skansen w Sanoku, Kamień Leski oraz zapora wodna w Solinie. Najwięcej emocji wzbudził dwudniowy wyjazd do Warszawy. Dzieci były w Ogrodzie Zoologicznym, zwiedziły Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, były przy pomniku Powstania Warszawskiego i Małego Powstańca (wyjazd został tak zaplanowany by można było poczuć atmosferę Warszawy w rocznicę wybuchu Powstania i zatrzymać się na chwilę w godzinie „W” by w ten sposób uczcić pamięć poległych powstańców) oraz na Placu Piłsudskiego podczas zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczestnicy wycieczki byli również na Cmentarzu Powązkowskim przy Pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Wszystkim podobały się Łazienki Królewskie, a także ekspozycje w Muzeum Techniki.

Poza wycieczkami dzieci były na biwaku, uczestniczyły w grze terenowej, której celem było poszukanie ukrytego skarbu, miały zorganizowaną letnie igrzyska olimpijskie, które podobnie jak w Londynie rozpoczęło zapalenie znicza olimpijskiego. Odbył się również plener malarski, podczas którego dzieci malowały najciekawsze miejsca i obiekty znajdujące się w Tuligłowach. Odbyło się wiele konkursów i gier zespołowych.

Na zakończenie półkolonii przybyli goście, którzy pomagali w jej organizacji. Byli to Wójt Gminy Rokietnica Pani Bożena Gmyrek, ksiądz proboszcz Stanisław Słowiński oraz Sołtys Marian Mazurek. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody za udział w konkursach oraz zdjęcia dokumentujące całą półkolonię.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom. Szczególne podziękowania składamy następującym osobom i instytucjom: za pomoc finansową: Pani Wójt Gminy Rokietnica Bożenie Gmyrek, Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu S.A. Oddział w Sanoku, Panu Józefowi Łaniuszowi i Pani Katarzynie Gintner, za pomoc rzeczową, tj. przekazanie drożdżówek i innego pieczywa dla wszystkich uczestników półkolonii państwu Janinie i Stanisławowi Matyjaksiędzu proboszczowi Stanisławowi Słowińskiemu za pomoc w organizacji półkolonii, księdzu Piotrowi Hadro za odprawienie Mszy Świętej na rozpoczęcie wypoczynku, Panu Józefowi Łaniuszowi za możliwość zorganizowania biwaku na prywatnym terenie i Panu Stanisławowi Łaniuszowi za obecność i pomoc podczas biwaku, paniom Lucynie ZamrózJózefie Rydzik za troskę o porządek, panu Adamowi Buksa za czuwanie nad sprawnością szkolnego sprzętu i wszelkich urządzeń, paniom Dorocie Kubas i Beacie Jasiłek za pomoc w organizacji posiłków oraz mieszkańcom Tuligłów za życzliwość i pomoc w realizacji programu półkolonii, a szczególnie podczas gry terenowej „Wyprawa po skarb”.