Z Pruchnika przez Tuligłowy do Przemyśla

W piękny słoneczny poranek 11 września przybyli do Tuligłów kolejni pielgrzymi. Była to X Piesza Dziękczynna Pielgrzymka „Śladami Świętych” z Pruchnika przez Tuligłowy do Przemyśla.

Pielgrzymów przywitał ksiądz Zbigniew Pajor. Na wszystkich pątników  czekali przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów, którzy przygotowali ciepłą herbatę i kawę. Państwo Matyja, jak co roku, dostarczyli drożdżówki. Po godzinnym odpoczynku pątnicy wyruszyli w dalszą drogę w powiększonym składzie, gdyż do grupy pielgrzymkowej dołączyli mieszkańcy Tuligłów.  

Czytaj więcej...

Deszczowe dożynki powiatowe

29 sierpnia 2021 r. w Skołoszowie odbyły się powiatowo-gminne dożynki. Gminę Rokietnica reprezentowało sołectwo Tuligłowy. W uroczystości dożynkowej uczestniczył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, sołtys Tuligłów Pan Marian Mazurek, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy Pani Agata Bury, delegacja Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów i Ochotniczej Straży Pożarnej z Tuligłów.

Czytaj więcej...

Gminne dożynki w Tapinie

22 sierpnia 2021 r. odbyły się dożynki Gminy Rokietnica. Tym razem, gospodarzem było sołectwo Tapin. W dożynkach uczestniczyły koła gospodyń i stowarzyszenia z terenu gminy. Wśród nich znalazło się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

Gminne święto plonów rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele parafialnym w Tapinie, odprawiona w intencji rolników. Po Mszy św. dożynkowy korowód pod przewodnictwem gminnej orkiestry dętej przeszedł na stadion. Po uroczystym otwarciu nastąpiła gala dożynkowa podczas której zaprezentowane zostały wszystkie wieńce. Następnie wystąpiły lokalne kapele ludowe.

Czytaj więcej...

W święto Matki Bożej Zielnej

15 sierpnia 2021 r. na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przybyły tłumy pielgrzymów. Podczas sumy odpustowej poświęcone zostały dożynkowe wieńce i zielne bukiety licznie przyniesione przez mieszkańców parafii i pielgrzymów. Misternie wykonane wieńce to dar wdzięczności za tegoroczne plony pól, sadów i ogrodów.

Wieniec dożynkowy wykonało również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

 

Czytaj więcej...

Lesko 2021 

W dniu 31 lipca 2021 r. przedstawicielki Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów uczestniczyły w XXV Targach Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY”, zorganizowanych w Lesku. Podczas tego wydarzenia przeprowadzona została VII edycja Konkursu pod nazwą „Podkarpackie Smaki Myśliwskie”. Targi te jak zwykle przyciągnęły tłumy amatorów lokalnych produktów w tym spożywczych. Gwarnie było w namiocie, gdzie odbywały się prezentacje kulinarne z możliwością degustacji potraw regionalnych i tradycyjnych, pochodzących z naszego regionu. Swoje wyroby zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, Koła Łowieckie, Stowarzyszenia i indywidualni producenci.

 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3