„Z babcinej spiżarni”

W sobotę 18 listopada 2023 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Szówsku odbył się konkurs „Z babcinej spiżarni”, w którym udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. W spotkaniu uczestniczyło 20 stowarzyszeń, organizacji i kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu jarosławskiego.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów w sobotę 11 listopada wzięli udział w parafialnych obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. proboszcz Adam Motyka, a następnie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy symbolicznym obelisku na placu kościelnym. Na zakończenie uroczystości odśpiewany został hymn państwowy. 

Czytaj więcej...

Wyjazd na mecz

Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów kibicowali polskiej drużynie podczas meczu, który odbył się 7 września 2023 r. na stadionie narodowym w Warszawie. Rywalem biało-czerwonych była drużyna reprezentująca Wyspy Owcze. Mecz zakończył się wygraną polskiego zespołu. Wyjazd zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy.

Czytaj więcej...

Gminne dożynki w Rokietnicy

W niedzielę 28 sierpnia 2023 r. odbyły się w Rokietnicy gminne dożynki. Tuligłowy reprezentowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, radni naszej miejscowości oraz wykonawcy wieńców. Dożynkowe spotkanie było okazją do zaprezentowania tegorocznych wieńców. Przedstawiciele Stowarzyszenia przygotowali słodkości  oraz wystąpili na scenie wspólnie z innymi organizacjami śpiewając dożynkowe przyśpiewki. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, które przyciągnęły nie tylko mieszkańców gminy.

Czytaj więcej...

Parafialne dożynki

15 sierpnia w Tuligłowach obchodzony jest główny odpust parafialny. W tym dniu przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywanej również Matką Bożą Zielną. Jej kult jest szczególnie widoczny w naszej miejscowości. W uroczystej sumie uczestniczyło bowiem wielu pielgrzymów z sąsiednich i odległych miejscowości. Sierpniowy odpust to również swego rodzaju parafialne dożynki. Podczas Mszy św. poświęcone zostały dożynkowe wieńce oraz bukiety ziół i kwiatów. Ten wyraz wdzięczności Bogu za zebrane plony jest już wieloletnią tradycją.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 5