Półkolonia

Po raz ósmy odbyła się w Tuligłowach półkolonia dla dzieci rolników z terenu gminy Rokietnica. Z wypoczynku korzystało 80 dzieci. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji na terenie szkoły i Tuligłów oraz wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Zorganizowanie wypoczynku było możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Gminy Rokietnica. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów dofinansowało wycieczki przekazując część pieniędzy pozyskanych z 1% podatku oraz z dochód z Małej Loterii Fantowej zorganizowanej podczas Festynu Rodzinnego.

Czytaj więcej...

Sobota i niedziela w Lesku

W dniach 28 – 29 lipca 2018 r. odbyły się w Lesku XXIII Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa – Agrobieszczady, w których udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. W trakcie targów odbył się konkurs „V Podkarpackie Smaki Myśliwskie”, na który przygotowane zostały trzy produkty lokalne.

Czytaj więcej...

Pielgrzymi gośćmi mieszkańców Tuligłów

W środę 4 lipca w godzinach popołudniowych gościli w Tuligłowach pielgrzymi 38. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jak co roku zostali przyjęci na obiedzie przygotowanym przez mieszkańców wioski. Każdy z pewnością znalazł coś co lubi, gdyż po placu kościelnym roznosił się aromat pysznych dań.

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny w strugach deszczu 

W pierwszą niedzielę wakacji - 24 czerwca odbył się w Tuligłowach siódmy Festyn Rodzinny. Pomimo chłodu i często padającego deszczu udało się zrealizować większość planowanych elementów imprezy, a to dzięki obecności stałych sympatyków.

Czytaj więcej...

Ostatnie przygotowania do podsumowania projektu 

Przy padającym deszczu w przenikliwym chłodzie odbywały się ostatnie przygotowania do podsumowania projektu grantowego „Średniowieczny jarmark  pod Boruszem”, którego elementem był spektakl „Grodzisko Borusz”. W ramach projektu uszyte zostało cztery stroje damskie i cztery męskie, w których wystąpili młodzi aktorzy.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4